NZS
Obrady Komisji Krajowej w Gdańsku
Obrady Komisji Krajowej w Gdańsku

W dniach 12-14.12.2014 r. w Gdańsku – kolebce NZSu – kolejny swój Zjazd odbyła Komisja Krajowa, Zarząd Krajowy, koordynatorzy projektów i goście. Zjazd traktował o bieżących sprawach projektowych, stanowiskach NZS oraz o obchodach rocznic 13 grudnia i 35-lecia NZS.

Gdańskie obrady trwały dwa dni i dotyczyły w większości podsumowań prac przy projektach ogólnopolskich oraz wypracowania stanowisk NZSu jako organizacji opiniotwórczej w działaniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nie zabrakło podsumowań inicjatyw, które zakończyły się wielkim sukcesem (jak np. Żłobki na Uczelnie czy projekt Studiuję-głosuję!), podsumowań i raportów z dotychczasowych działań NZSu na tle innych organizacji studenckich oraz wspólnych spotkań, debat i rozmów na tematy związane ze współpracą poszczególnych Organizacji Uczelnianych w swoich regionach.

Punktem kulminacyjnym „Krajówki” było przyjęcie przez Komisję Krajową uchwały w sprawie uczczenia ofiar i osób represjonowanych w czasie stanu wojennego w Polsce w latach 1981 – 1983. Poza tym wszyscy obecni na Zjeździe 13 grudnia w godzinach wieczornych pojawili się pod historyczną Bramą nr 2 w Gdańsku i uczestniczyli w spotkaniu z Alumnami – działaczami NZS w latach 80-tych.

Fotorelacja na naszym Facebooku oraz wkrótce w galerii.