NZS

Dzień 25 maja, środek tygodnia, a w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej ruch jakiego dawno nie było. Tak! Nadszedł czas na dzień sportu, a podczas niego chyba najbardziej widowiskowe zawody- „Strong Żak”, czyli zawody na najsilniejszego studenta naszej uczelni.

W rolę organizatorów po raz kolejny wcielili się członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów z koordynatorem, Wojciechem Kawulą na czele. I udało się! Do konkursu przystąpiło 14 śmiałków, a samo zainteresowanie było znacznie większe.

Na samym początku uczestnicy zmierzyli się z własnymi słabościami podczas wyciskania sztangi na ławeczce poziomej, a trzeba przyznać, że było z czym walczyć gdy zawodnicy zabierali się za ciężar o masie sięgającej nawet 140kg!
Następną konkurencją były burpees, bo jak wiadomo, nie tylko siła ale i wytrzymałość świadczą o tężyźnie fizycznej. Ostatnią z konkurencji na siłowni była waga płaczu przodem, czyli utrzymanie 18kg ciężarka na wyprostowanych rękach. Trudne? Nie dla naszych Strong Żaków! Najwytrwalsi potrafili wytrzymać niemal minutę w takiej pozycji! Następnie przyszedł czas na to na co wszyscy czekali, czyli konkurencje, które najbardziej kojarzą nam się z zawodami tego typu, a mianowicie przerzucanie opony oraz przeciąganie auta.


Trzeba przyznać, że to właśnie przy nich zawodnicy mieli najwięcej zabawy i radości, a widząc poczynania naszych śmiałków zjawiła się spora grupka kibiców.
Decydujące dla klasyfikacji generalnej okazało się przeciąganie auta, zawodnicy już przed startem nerwowo spoglądali na tablicę wyników chcąc osiągnąć jak najwyższą pozycję, jednak nie przesłoniło im to głównego celu jakim była wspólna zabawa i do samego końca wzajemnie się wspierali i motywowali.


Dla niektórych okazało się to zbawienne, bo przeciągniecie auta ważącego ponad tonę nie należało do łatwych zadań. Ostatecznie całe zawody wygrał Szymon Paluszkiewicz, któremu serdecznie gratulujemy, a dla nas, jako organizatorów największą nagrodą było zadowolenie uczestników.

Autorem tekstu jest Wojciech Kawula