Wampiriada

Najpopularniejsza studencka zbiórka krwi w Polsce. Akcja, która odbywa się w największych ośrodkach akademickich w kraju. Co roku odbywają się dwie edycje Wampiriady: jesienna i wiosenna. Trzydniowa zbiórka krwi odbywa się również na Politechnice Poznañskiej. Cieszy sią ogromną popularnością wśród Naszych studentów, dla których nie jest straszna ani pogoda, ani długie kolejki. Dla naszych dzielnych krwiodawców czekają słodkie upominki od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa oraz gadżety od naszej organizacji.

Więcej informacji na:
www.wampiriada.info

Kokos

KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich – ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych. Wiele studenckich wynalazków ląduje w szufladach – NZS nie może na to pozwolić! Naszym celem jest to, aby zostały docenione, zauważone i przede wszystkim - skomercjalizowane! Misją KOKOSa jest rozwijanie inspiracji naukowych studentów oraz zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich, które niestety często zostają zapomniane. Nie mniej ważna jest współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego oraz wspieranie studenckiej przedsiębiorczości, a także integracja środowisk naukowych.

Więcej informacji na:
www.kokos.nzs.org.pl

Drogowskazy kariery

Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny na rzecz rozwoju ścieżki kariery studentów. Poprzez liczne prezentacje, wykłady, warsztaty branżowe oraz szkolenia, ma on na celu pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy i wyborze ścieżki kariery, a także podnoszeniu swoich kwalifikacji.

Więcej informacji na:
www.drogowskazykariery.pl

Liga piłki nożnej

Dajemy szansę na zdobycie mistrzostwa w piłce nożnej, organizując każdego roku akademickiego, kolejną edycję Ligi Piłki Nożnej Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Poznańskiej. Jako uczelnia techniczna charakteryzujemy się większą liczbą studentów, niż studentek, co wiąże się ze sporą liczba fanów tego sportu. Tylko z nami można poczuć tak dużą dawkę piłkarskiej rywalizacji i wygrać Puchar Rektora! Rozgrywki rozpoczynają się już w listopadzie i trwają przez cały rok akademicki. Mecze rozgrywane są na boisku przy akademikach na Piotrowie we wtorki, środy i czwartki w godzinach wieczornych. Przyjdź i kibicuj z nami!
Z aktualnym stanem rozgrywek możecie zapoznać się TUTAJ. Zapraszamy też na oficjalny profil NZS Ligi, który znajduje się TU.

Więcej informacji na:
www.nzs.ligspace.pl
www.facebook.com/LigaNZSPP

Prawie kino

Prawie Kino „Poza granice ekranu” to autorski projekt tworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizujący nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury. Sztuka filmowa ma wielki potencjał kreowania świadomości społecznej i kulturalnej. Dlatego wierzymy, że powinna być integralną częścią kultury akademickiej, a pokazy filmowe na uczelniach powinny być stałym elementem wszystkich uczelni wyższych. Co więcej, obserwując tendencje wśród rówieśników widzimy, że wciąż wysokie ceny płyt DVD i biletów do kina ograniczają jej dostępność i zniechęcają do korzystania z legalnych źródeł kultury, poszerzając skalę piractwa dzieł filmowych.

Więcej informacji na:
http://prawiekino.pl/
https://www.facebook.com/PrawieKino

Studencki Nobel

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest odnalezienie Najlepszych Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Jest jedynym konkursem takiego formatu organizowanym przez studentów dla studentów. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Poszukujemy najlepszych z najlepszych, specjalistów w danych dziedzinach.Studencki Nobel pozwoli im ukształtować ścieżki kariery i otworzy drzwi do dalszego rozwoju.

Więcej informacji na:
http://www.studenckinobel.pl
https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl/

PanDaKarmę

PanDa Karme to jedyna w swoim rodzaju zbiórka na Politechnice Poznańskiej, której celem jest pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku. Autorski projekt jednej z naszych członkiń polega na gromadzeniu przyniesionych przez studentów i pracowników naszej uczelni akcesoriów dla zwierząt, suchych karm oraz leków weterynaryjnych i przekazaniu ich przez działaczy Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Poznańskiej jednemu z poznańskich schronisk. Akcja po raz pierwszy została zorganizowana w maju 2015 roku i od razu spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony Żaków, którzy niecierpliwie czekają na kolejną edycję.

Świąteczna niespodzianka

Świąteczna Niespodzianka to akcja organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Poznańskiej polegająca na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów dla poznańskich domów dziecka. Każdy student czy pracownik naszej uczelni, który ma serce dla innych i chce pochylić się nad troskami maluchów oraz poczuć się jak Święty Mikołaj może przynieść ubrania, środki czystości, artykuły szkolne, kołdry, poduszki, ręczniki lub słodycze na jedno ze stoisk zorganizowanych w dniach trwania akcji w Centrum Wykładowym. Po zakończonej zbiórce działacze NZS-u spotykają się z dziećmi, osobiście wręczają im podarki i spędzają z nimi dzień świetnie się bawiąc, a jednocześnie wnosząc do ich życia troszkę słońca.

Ogólnopolski konkurs fotografii studenckiej

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to Konkurs skierowany do wszystkich studentów oraz doktorantów uczelni państwowych i prywatnych interesujących się fotografią, którzy nie ukończyli 28 roku życia. Organizowany on jest od 1998 r., a w tym roku przypada już jego XIX edycja. Konkursowi towarzyszy „Pstrykaliada” czyli wystawy nadesłanych prac, cykle warsztatów, projekcji i wykładów prowadzonych przez znakomitych fotografów. Misją Konkursu jest dawanie możliwości rozwoju w dziedzinie fotografii oraz odkrywanie nowych talentów. Aby wziąć udział w Konkursie, nie musisz mieć na koncie dużego doświadczenia! Liczy się przede wszystkim pasja, talent i nietypowe spojrzenie na rzeczywistość. W Konkursie każdy ma szansę wygrać, niezależnie od tego czy jest profesjonalistą czy amatorem rozpoczynającym przygodę z fotografią.

Tour de NZS

Weekendowe wymiany w ramach Niezależnego Zrzeszenia Studentów to inicjatywa, która ma na celu pozwolić członkom organizacji poznać nowych ludzi i zdobyć doświadczenia z innych ośrodków, w których funkcjonuje NZS. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku i wzięły w niej udział jednostki z Poznania, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku i Katowic.

Bieg dla Michała

Bieg dla Michała to charytatywne wydarzenie organizowane przy Politechnice Poznańskiej, organizowane, aby wesprzeć w walce...

Miejsce biegu:
Politechnika Poznańska ul.Piotrowo 3, 60-995 Poznań

Informacje dotyczące trasy:

  • Trasa płaska,3 okrążenia po około1.6 km co daje razem około 5km (uczestnicy nie muszą biec wszystkich okrążeń)
  • Trasa nie posiada atestu PZLA
  • Trasę będą wyznaczać wolontariusze w żółtych kamizelkach oraz taśma ostrzegawczaWięcej informacji na:
http://www.biegdlamichala.pl
https://www.facebook.com/biegdlamichala