NZS
Warszawa
Warszawa
Warszawa

Warszawscy radni, podczas wczorajszych (30.10.2014) obrad, podjęli uchwałę o nadaniu nazwy Niezależnego Zrzeszenia Studentów warszawskiemu pasażowi, mieszczącemu się przy Krakowskim Przedmieściu!

NZS już od kilku lat wnioskował o uhonorowanie bogatej, 34-letniej tradycji organizacji, która w latach 80-tych prężnie działała na rzecz wolności i równości studentów w ówczesnym ustoru politycznym.

Uchwała cieszy tym bardziej, że Pasaż im. Niezależnego Zrzeszenia Studentów znajduje się pomiędzy Skwerem Hoovera, a pomnikiem Adama Mickiewicza w Warszawie – tuż przy Krakowskim Przedmieściu. Zarówno lokalizacja, jak i sam symbol pasażu świadczy o olbrzymiej pracy wykonanej przez NZS.

Jako organizacja uczelniana składamy podziękowanie za trud i wytrwałość obecnemu Zarządowi Krajowemu, poprzedniemu Zarządowi, który rozpoczął pracę nad tą inicjatywą, oraz wszystkim zaangażowanym ludziom – studentom i działaczom, dzięki którym możemy cieszyć się Pasażem im. Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Warszawie.

Kolejnym krokiem ma być ustawienie pamiątkowej tablicy na Pasażu, która w pełny sposób upamiętni tak ważną dla każdego NZSiaka czas spędzony w szeregach Naszej Organizacji.