NZS

W weekend 21 i 22 marca br. nasz przewodniczący Mateusz Toczko, a także Szymon Cybulski i Bartosz Musielski uczestniczyli w Zjeździe Komisji Krajowej (ZKK) NZS-u w Białymstoku.

Białystok NZS 2015

Sobota

Pierwszego dnia obrad dyskutowaliśmy na tematy ważne dla przyszłości całej organizacji związane z przekazywaniem wiedzy i doświadczenia miedzy kolejnymi Zarządami Krajowymi (ZK) i ciągłością władzy. Był to temat o tyle istotny, że wymagałby głębokiej zmiany Statutu i istotnie zmieniałby sposób przeprowadzania wyborów i przekazania władzy.

Poruszyliśmy też temat możliwości, jakie daje nam członkostwo w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych (PROM-ie). Ustaliliśmy, że Krajowy Zjazd Delegatów (KZD), na którym zostanie wybrany nowy ZK odbędzie się 13 czerwca 2015 roku. Na koniec wysłuchaliśmy sprawozdania finansowego ZK, a dyrektorzy biur oraz koordynatorzy projektów ogólnopolskich złożyli sprawozdania ze swojej działalności.

Po przerwie obiadowej swoją obecnością zaszczycił nas pierwszy przewodniczący NZS-u Pan Jarosław Guzy. Opowiedział o nastrojach i realiach towarzyszących powstaniu pierwszej w bloku komunistycznym niezależnej organizacji studenckiej, o tym, jak ówczesne władze komunistyczne próbowały z nią walczyć oraz o jej delegalizacji. Mieliśmy też okazję do porozmawiania z nim „w cztery oczy” w przerwie między obradami.

Warto wspomnieć, że tego dnia przewodnicząca ZK Kasia Widziszowska obchodziła urodziny, o których oczywiście pamiętaliśmy i przygotowaliśmy jej miłą niespodziankę 🙂

Niedziela

Ostatniego dnia obrad po śniadaniu ruszyliśmy do Uniwersytetu w Białymstoku. Wysłuchaliśmy prezentacji o przepływie wiedzy w organizacji i pracowaliśmy w grupach nad tym zagadnieniem. Po tym pożegnaliśmy się i udaliśmy na dworzec, skąd wsiedliśmy do pociągu do Poznania. Pożegnanie było o tyle emocjonalne, że był to ostatni ZKK Krajowy w takim składzie Komisji Krajowej.

Białystok 2015  – Mateusz – Toczko
Przewodniczący NZS Politechniki Poznańskiej Mateusz Toczko na obradach ZKK