NZS

Portiernia-Hoffman_02Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Poznańskiej ma zaszczyt zaprosić Was na spektakl organizowany przez „Teatr Ósmego Dnia”, znajdujący się na ulicy Ratajczaka 44.

Portiernia” to przedstawienie, którym po latach grania wielkich widowisk plenerowych dla wielotysięcznej publiczności powróciliśmy do intymnej rozmowy z widzami. Powstała jako reakcja na polską rzeczywistość – w dobie sprawdzania naszej roli na wschodzie Europy. Pytamy, kim jesteśmy dziś – czy lata totalitarnego doświadczenia i skutków segregacji cywilizacyjnej uczyniły nas bardziej oświeconymi? Czy potrafimy odnieść się z dystansem do zalewającego nas konsumpcjonizmu, wzorów kultury masowej i powszechnej tandety? Czy rolę strażników granic Europy potrafimy pełnić z godnością i szacunkiem dla słabości innych? Czy umiemy budować własną tożsamość i niezależność duchową? Czy mamy dość odwagi, by żyć w stanie „podwojenia osobowości” – tworzyć świat na nowo jednocześnie mierząc się z historią?

Te pytania wydają się dziś szczególnie aktualne – wobec ostatnich wydarzeń na Ukrainie, postawmy je przed sobą ponownie.

Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy, 15 zł grupowy (powyżej 10 osób)

Rezerwacja: teatr@osmego.art.pl lub 61 855 20 86

link do wydarzenia na facebook’u:
https://www.facebook.com/events/569388619811401